Telefon Ekranındaki Çizikler Nasıl Giderilir?

Kullandığımız akıllı telefonlar ve tabletlerin ekranları safir veya  Corning Gorilla Glass  gibi teknolojileri kullanılarak henüz yeni yeni cihazlarda standart olarak sunuluyorsa da , piyasadaki cihazların bir çoğu bu teknolojilerden nasibini almış değil. Peki, kullandığımız cihazların ekrazerindenı çizildiğinde onarmak için neler yapmalıyız ?

Sihirli sünger ile çizik giderme

Mutfaklarda kullanılan sihirli silgi süngerler ile telefon ekranındaki çizikler kısa bir süre içerisinde düzeltilebilmektedir. Ancak gerçek bir sonuç alabilmek için çiziklerin küçük olması gerekir.

Diş macunu ile çizik giderme

Herkesin evde deneyebileceği pratik yöntemlerden biride diş macunudur. Diş macunları, içerdiği mikroskobik boyuttaki aşındırıcı parçacıklar ile telefon ekranındaki çizikleri gidermede etkilidir. Bu yöntemi uygulamak oldukça kolaydır. Kulak çöpü ya da bir pamuk parçasına sıkılan diş macunu ile ekran dairesel hareketlerle silinir. Sonrasında ise nemli bir bezle ekran silinerek işlem sonlandırılır.

Karbonat ile çizik giderme

Karbonat yöntemi de ekran çizikleri giderme konusunda etkili bir yöntemdir. Bu yöntemi denemek için karbonat su ile karıştırılarak macunsu bir kıvam elde edilir. Elde edilen macun, yumuşak bir bez ile ekrana sürülür. Aynı yöntem bebek pudrası ile de denenebilir.

Kabartma Tozu ile çizik giderme

Telefonunuzun çiziklerinden kurtulmanıza yardımcı olacak kalın bir macun oluşturmak için iki kabartma tozu ve bir miktar suyu bir kabın içinde karıştırın. Kabartma tozu kullanışlı bir telefon çizik giderici olarak işlev görebilir. Bu yönteme dikkat edin, telefonunuza zarar verebilecek kadar su kullanmayın.

  • Bir kabın içinde iki parça kabartma tozu ve bir parça su karıştırın.
  • Kalın bir macun elde edin.
  • Macunu temiz, yumuşak bir beze uygulayın ve telefonun çiziklerine dairesel hareketlerle hafifçe sürün.
  • Bundan sonra, fazlalığı gidermek için ekranınızı hafif nemli bir bezle silin.

Bebek Pudrası ile çizik giderme

Su ile karıştırılmış bebek pudrası, telefondaki çizikleri gidermek için kullanılabilecek kalın bir macun oluşturur.

Bebek pudrasına su eklemek, telefonunuzdaki çizikleri çıkarabilecek bir macun oluşturur. Yukarıdaki adımlarda basitçe kabartma tozu yerine bebek pudrası kullanın.

Bu Yazıyı Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir