Gece Görüş Kamerası Nasıl Yapılır?

Mülkünüzü korumak için gece görüş teknolojisine ihtiyacınız varsa, bir IR aydınlatmalı gece görüşlü kamera sayesinde, tam karanlıkta bile kapılarınızın ve pencerelerinizin dışında neler olup bittiğini net bir şekilde görebilirsiniz. Günümüzün gece görüşlü güvenlik kameraları, oldukça işlevsel ve uygun maliyetlidir. Gece olduğunda düşük kaliteli, tanımlanamayan görüntüler hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Gündüz / gece kameralarıyla, dışarısı zifiri siyah olsa bile, mülkünüzün çevresini gözlemleyebilirsiniz. Kameralar geceleri siyah beyaz görüntüler üretirken, gün boyunca renkli görüntüler yakalarlar. Geceleri siyah beyaz görüntülerin tasvir edilmesi kolaydır ve kaliteli gece görüşlü kamera modellerinde daha az gren meydana gelir.

Gece görüşlü kameralar, gürültüyü azaltmak ve görüntünün kalitesini artırmak için gece sahnelerini siyah ve beyaz olarak kaydeder. IR kesme filtresi kameradan çıkarıldıktan sonra, görüntü sensörünün, yakın IR dalga boylarına duyarlı olmasını sağlayarak son derece düşük ışık seviyelerinde hatta tam karanlıkta çalışmasına olanak verir. Yeni nesil gece görüşlü kameralar, çıkarılabilir IR kesme filtreleri ile güneş ışığının olduğu günlerde de çalışır. Güneş battıktan sonra, gece görüşü güvenlik kamerası otomatik olarak gece moduna geçmek için IR ışığını kullanır. Düşük ışıklı veya zorlu aydınlatma koşullarında, kameralar Geniş Dinamik Aralık ve IR aydınlatıcılar gibi teknolojilerle daha kaliteli görüntüler üretebilir.

Gece Görüşlü Kamera Sistemi

Gece görüşlü güvenlik kameraları, iç ve dış mekanlarda kurulabilir. Siyah ve beyaz gece modu, hem canlı hem de cansız nesnelerin daha canlı, daha ayrıntılı görüntülenmelerini sağlar. Bu nedenle kızılötesi kameralar kişisel eşyalarınızı korumak ya da işinizi güvence altına almak için mükemmel bir seçenektir. Bir video gözetim sistemi kurmak için nedeniniz ne olursa olsun, gece görüşlü güvenlik kameraları sizi huzur ve güven içinde tutacaktır.

Güvenlik kameraları, kişisel güvenlik ihtiyaçlarınızı karşılamak için çok çeşitli stillere sahiptir. Mülkünüzün açık veya kapalı konumdaki birden fazla yerini, tek seferde izleyebilirsiniz. Şüpheli etkinlik veya istenmeyen ziyaretçiler tespit edilirse, kolluk güçlerine başvurabilirsiniz. Ayrıca, geceleri video kaydetmenin mahkeme salonunda hayati bir kanıt olarak hizmet edebilecek son derece değerli bir araç olduğunu unutmayın. Videoda yakalanan herhangi bir suçu kolluk kuvvetlerine rapor edebilir ve onlara gerçek kayıtları sunabilirsiniz. Gece görüşlü kamera modelleri, yüksek güvenlikli uygulamalar ve gece izlemenin tercih edildiği işyerleri ve evler için olmazsa olmaz bir güvenlik uygulamasıdır.

Bu Yazıyı Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir