3 Tekerlekli Motosiklet Nasıl Yapılır?

Yoğun trafik, şehir hayatının en önemli sorunlarından biri. Küçük yerleşimlerde ise trafik problemi olmasa da mesafelerin uzaklığından ve toplu taşımanın yetersizliğinden dolayı, ulaşım sorun olabiliyor. Son zamanlarda popülerliği artan 3 tekerlekli motor modelleri ise hem şehirde hem de sayfiye yerlerinde ulaşımın pratik hali. Peki, 3 tekerlekli motosikletler neden bu kadar popüler oldu? İşte, bu araçların avantajları ve motor kullanırken dikkat edilmesi gerekenler.

Büyükşehirde yaşamaktan vazgeçemiyor olabilirsin. Ama yoğun trafik ve park sorunu yüzünden sık sık bunalıyor olman mümkün. Yollarda gördüğün ama bir türlü denemeye cesaret edemediğin 3 tekerli motor modelleri kurtarıcın olabilir! 3 tekerlekli motor modellerinde genellikle önde bir, arkada iki tekerlek bulunuyor. Bazı sıra dışı modellerde iki tekerlek önde de yer alabiliyor. Trafikte giderek daha çok gördüğün 3 tekerlekli scooter modelleri, hem yoğun trafikte beklemeden istediğin yere ulaşabilmeni sağlıyor hem de dakikalarca park yeri arama sorununu ortadan kaldırıyor. Üstelik 3 tekerli modeller ile denge sağlamanın iki tekerli motor modellerine göre daha kolay olduğu, dolayısıyla daha kolay kullanılabildiği de söyleniyor.

3 Tekerlekli Motorların Avantajları

Modern tasarımlara sahip üç tekerlekli motorların tek avantajı trafik ve park sorununa çözüm sunmaları değil. Genellikle iki kişilik oturma kapasitesine sahip bu modeller, çiftlerin de tercihi oluyor. Diğer motosiklet modelleri gibi üç tekerli motorlar da elektrikli ya da benzinli olarak üretiliyor. 3 tekerlekli benzinli motor çeşitleri, otomobillere göre çok daha az yakıt tüketiyor. Elektrik gücü ile çalışan 3 tekerlekli elektrikli motor modelleri ise yakıt masrafıyla uğraşmak istemeyenlerin bir numaralı tercihi. Ayrıca trafikte daha görünür olduğu için üç tekerli motorların, iki tekerlilere göre daha güvenli olduğu da söyleniyor.

Bu Yazıyı Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.