Şapka Nasıl Yıkanır?

Şapkaları elde yıkayabileceğin gibi makinede de yıkayabilirsin. Şayet elde yıkayacaksan ihtiyacın olan şeyler: Eski bir diş fırçası, bir kova su, çamaşır yıkama deterjanı. Yapman gereken ise şapkalari bir süre suda bekleterek kirlerinin yumuşamasını sağlamak.

Ardından bir diş fırçası yardımıyla devam etmen gerekiyor. Diş fırçasını çamaşır deterjanına batırarak şapkanın ön kısmından temizlemeye başlamalısınız. Şapka iyice temizlendikten sonra durulayarak asabilirsiniz.

Şapka Makinede Yıkanır mı?

Şapkalarınız için, çamaşır makinesinin narin programını kullanabilir veya elde yıkayabilirsiniz. Ama şapkanın şeklini korumak için plastik veya metal şapka yıkama topu kullanırsanız daha iyi olacaktır. Şapka yıkama topu şapkayı sararak siperliğinin yıkama sırasında kırışmasını veya bükülmesini önler.

Şapkayı çamaşır makinesine (tek başına veya şeklini kaybetmemesi için daha az çamaşırla) hafif bir deterjanla yerleştirin ve yumuşak bir döngüde ılık suyla yıkayın. … Gerekirse şapka formu veya kafa kalıbı ile şapkayı kurumaya bırakın veya asın!

Ayrıca yıkama işlemi için doğru deterjanı seçmelisiniz. Seçtiğiniz tipteki deterjan, şapkanızın rengine uygun olmalı.

Şapka Kaç Derece Yıkanır?

Makinemizi 30 dereceye ayarlayalım. Devrini ise 600 devire getirelim. Kısa bir yıkama programı seçelim ve çamaşır makinemizi başlatalım. Yıkama bittiğinde ise şapkalarımızı makinemizden çıkaralım ve açık havaya serip kurumalarını sağlayalım.

Beyzbol Şapkasını Elde Nasıl Yıkarsınız?

Sadece kolay bir tazelenmeye ihtiyacı varsa, bir beyzbol şapkasını nasıl yıkayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

  • Temiz bir lavabo veya leğeni soğuk suyla doldurun ve bir veya iki damla hafif çamaşır deterjanı ekleyin.
  • Şapkayı daldırın ve biraz köpük oluşturmak için suyu çalkalayın.
  • Şapkayı 5 ila 10 dakika bekletin.
  • Şapkayı çıkarın ve soğuk suyla iyice durulayın.
Bu Yazıyı Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir