Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Facebook hesabını kapatmak ve bir daha açılmamasını sağlamak isteyenlerin, hesaplarını kapatmak için dondurma işlemi yerine tamamen silme işlemini uygulamaları gerekiyor. Ancak hesabınızı tamamen silme yani Facebook hesabını kalıcı olarak silme öncesi bilmeniz gerekenleri de açıklayalım.

Hesap Kapatma Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Hesabınızı kapattığınızda eğer sayfanız veya gruplarınız varsa, o sayfa ve grupların da tek yöneticisi sizseniz, hesapla birlikte sayfa veya gruplarda silinecektir. (Sayfanın silinmemesi için ikinci bir yönetici eklenebilir.)

Silinen hesap bir daha hiçbir şekilde yeniden açılamıyor.

Uygulamaları Silme

Facebook hesabınızı silmeden önce, hesabınızdaki uygulamaları da silmeniz gerekiyor. Bunun için aşağıdaki bağlantıdan Facebook Uygulama Ayarlarını açmanız gerekiyor.

Facebook Uygulama Ayarlarını açmak için buraya tıklayın.

Daha sonra uygulama ayarlarında yer alan tüm uygulamaları yanlarında bulunan x ile kaldırıyoruz. Bunu yapmadığınız takdirde hesabımız kapanmıyor. Çünkü Facebook, hesapları silme sonrası 2 hafta boyunca hiçbir hareketlilik bulunmamasını istiyor.

facebook-hesabini-kalici-olarak-silme

Facebook Hesabını Silme

Uygulamaları sildikten sonra aşağıdaki bağlantıya giderek “Hesabımı Sil” butonuna tıklamanız gerekiyor.

Hesabınızı silmek için buraya tıklayın.

facebook-hesabini-nasil-kalici-olarak-silebilirim

Son olarak açılacak popup penceresine Facebook şifrenizi ve güvenlik kodunu girmeniz gerekiyor.

facebook-hesabini-nasil-kalici-olarak-silebilirim-resimli-anlatim

Hesap silme işlemi sonrası 2 hafta boyunca hesabınızı hiçbir şekilde açmamanız gerekiyor. Aksi takdir hesap kapatma işleminiz sıfırlanabilir ve yeniden hesap kapatmakla uğraşabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş:

3 yorumlar

  1. Daha önce silmek için çok uğraştım ama bir türlü beceremedim, hesabı dondurma var ama o işime yaramıyordu silmem gerekiyordu. Bu yazı sayesinde hallettim çok işime yaradı teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir