WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp kullanıcılarının aylardan beri aradığı, bilgisayarda WhatsApp kullanımı, nihayet kısmen de olsa hayata geçti.

Viber ve Hangouts gibi rakiplerine kıyasla masasüstü ve tabletlerde kullanılamayan WhatsApp, artık bilgisayarda yüklü Google Chrome tarayıcı ile kullanılabiliyor.

Peki, WhatsApp Web nasıl kullanılıyor? Özel olarak herhangi bir program yüklemek gerekiyor mu? İşte WhatsApp Web’i bilgisayarda kullanma hakkında bilmeniz gerekenler.

İlk adım

WhatsApp Web’i kullanmabilmek için üç önemli şart bulunuyor. Bunlardan ilki ve en önemlisi Android, Windows Phone, Blackberry ya da Nokia S60 işletim sistemi olan bir telefon ile WhatsApp kullanıyor olmanız.

İkinci ve üçüncü şartlar ise, bilgisayarınızda Google Chrome tarayıcının yüklü olması ve telefonunuzda WhatsApp’ın en güncel sürümünün bulunması.

Chrome’u yükleyin

Eğer bilgisayarınızda Google Chrome yüklü değilse, aşağıdaki bağlantı ile Google Chrome’un en güncel sürümünü yükleyebilirsiniz.

Google Chrome’u indirmek için tıklayın.

WhatsApp’ı güncelleyin

Eğer WhatsApp’ın en güncel sürümünü kullanmıyorsanız, uygulamayı güncellemeniz gerekiyor.

Eğer WhatsApp telefonunuzda yüklü değilse, aşağıdaki bağlantıdan faydalanarak, WhatsApp’ı yükleyebilirsiniz.

WhatsApp uygulamasını indirmek için tıklayın.

WhatsApp’ı açın
WhatsApp

WhatsApp’ı bilgisayarda kullanabilmek için ilk yapmanız gereken, akıllı telefonunuz ile WhatsApp uygulamasını açmanız ve seçeneklerden “WhatsApp Web” seçeneğine gitmeniz gerekiyor.

Chrome’u açın
WhatsApp1

WhatsApp Web seçeneğini açtıktan sonra bilgisayarınıza geçerek Google Chrome’u çalıştırın ve aşağıdaki bağlantıdan WhatsApp Web sayfasına gidin.

WhatsApp Web’e gitmek için tıklayın.

Barkod’u taratın

WhatsApp Web sayfasına gittikten sonra, tekrar akıllı telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasına geri dönün ve WhatsApp uygulaması ile Google Chrome’da açtığınız WhatsApp Web sayfasında yer alan barkoda odaklayarak barkodu taratın.

WhatsApp2

Barkodu tarattıktan sonra WhatsApp’ı Google Chrome tarayıcınızda açtığınız WhatsApp Web ile kullanabilirsiniz.

Ayrıca WhatsApp’ın bildirim seslerini bilgisayarınızda duymak istiyorsanız, WhatsApp Web’de yer alan profil resminizin yanındaki menüden ayarlamaları yapabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir