Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Ruhun ve bedenin birbirinden ayrılarak farklı boyutlara seyahat edilmesine denilmektedir. Bunun için fiziksel olarak uyku haline girilmesi gerekmektedir. Bu sayede ruh istediği yere rahat bir şekilde seyahat edebileceği vurgusu yapılmaktadır. Bu konu ile ilgili çok sayıda araştırma ve deneyimleme yapılmaya çalışıyor. Bedeniniz ile orada olmasanız dahi istediğiniz herhangi bir yere seyahat edebilme olasılığınız olacağı vurgusu yapılıyor. Astral  seyahati gerçekleştirmek isteyen kişinin yüksek derece de konsantrasyon içine girmesi gerekiyor. Bu esnada ruh ile bedenin birbirinden ayrılması gerekiyor ancak bağının hiçbir zaman tam anlamıyla kopmaması gerekiyor.

Temelde bu duruma bakıldığında tüm görevin ruha düştüğü söylenilmektedir. Ancak tüm sürecin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için fiziksel olarak da bedenin yapması gereken görevler vardır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli detay kişinin astral seyahat esnasında tamamen bilincinin açık olacağıdır. Bu durum beşinci boyut olarak ifade edilmektedir. Bu boyuta geçildiğinde bedenin çok rahat ve herhangi bir zarar gelmeyecek bir yerde olmasının çok büyük bir önemi vardır. Bu şekilde hazırlık yapıldıktan sonra uygulamaya geçilmelidir. İsteyen herkes astral seyahat yapabilir.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Hazırlık: Sizi rahatsız eden ve hissettiğiniz aksesuarları çıkarın. Oda, gözkapaklarınıza doğrudan ışık gelmeyecek şekilde karanlık olmalıdır. Başınız kuzeyde olacak şekilde sırtüstü yatmalısınız. Elbiselerinizi çıkarın ama vücut ısınız normal olsun. Rahatsız edilmeyeceğiniz bir yerde olmanız önemlidir. Dudaklarınız yarım açık olsun ve nefes alıp verin, dengede tutun.

Klasik Yöntem – Rahatlama ve Uçma Arzusu: Ayağınızdan alnınıza kadar vücudunuzu nokta olarak düşünmelisiniz. Zihinsel gücünüzü kullanarak bedeninizin bir metre yukarıda olduğuna odaklanın. Alnınızdan yukarı doğru kalkıp ayaklarınızın üzerinde durduğunuzu düşünün.

Ters Algı – Beyin Aldatmacası: Kuzeye doğru yatış şeklinizi güneye doğru yatmış gibi düşünerek beyninizi aldatın. Beyniniz tam tersini ispatlamaya çalışacak. Beyninize inandırdığınızda yükselmeyi gerçekleştirdiğinize odaklanın. Yükselmede zorlanıyorsanız her nefes alıp verişinizde daha hafifleyerek yükseldiğinizi düşünün. Ayrıca yukarıda asılı bir ipi çektiğinizi düşünmek de yükselmenin bir diğer yoludur. Titreşimler hala oluşmadıysa ipi her çektiğinizde bunları hissetmeye daha yakın olacak ve rahatlayacaksınız. Ayrılma gerçekleştiğinde görüntüler ve uğultular başlar. Bu noktada yapmanız gereken düşüncelere hakim olmak ve uçuş denemesi yapmaktır.

Yardımcı Etkenler – Ses Dalgaları: Yapılan araştırmalarla astral deneyimi kolaylaştıran bazı sesler ortaya konmuştur.

Hipnoz – Etki Yöntemi: Astral seyahat için bilinen en etkili yoldur diyebiliriz ama hipnoz sırasında bilinçaltı ortaya çıkacağı için sonucun astral seyahat mi yoksa beynin bir oyunu mu olduğu kesin bilinemez.

Su Altı Yöntemi – Kurtulma: Konsantre olmanıza rağmen ayrılmayı gerçekleştiremiyorsanız kendinizi su altında düşünün. Nefesiniz yavaş yavaş azalacağı için yukarı çıkmanız gerekecek. Ayağınıza dolanan yosunlardan kurtulmaya çalıştığınızı düşünün. Yukarı çıkma isteğiniz ve yorulan nefesiniz sizi vücudun dışına atacaktır.

Hedefleme – Arzu Etma: Evden bir cisim seçilmeli ve bu derinlemesine düşünülmelidir. Gözünüzde net bir şekilde canlandıracağınız kadar çalışmalısınız. Ulaşılmak istenen bir hedef ve güç ortaya çıkar. Bu, astral seyahati kolaylaştırır.

Kendiliğinden Meydana Gelme: Bayılma, ağır hastalık, ağır uyku hali, ani şoklar ve trafik kazası gibi etkiler sonucunda istemdışı olan astral ayrılmalardır. Bu durumda kişi genelde kendisini birden beden dışında bulur ama farkına varmadan bedene geri döner. Normal uyku halinde de bu ayrılmalar yaşanmasıyla rüyalar görülür ve uyku sırasında düşme, uçma gibi etkiler bunun belirtisi olabilir.

Astral Seyahat Tehlikeli midir?

Anlatılan pek çok bilgiye göre bir tehlikesi bulunmamaktadır. Ancak anlatılan pek çok bilgiye göre astral seyahatte boyut değiştirdiğiniz için çeşitli varlıklarla karşılabilirsiniz. Bu nedenle korkuya kapılmadan düşünmelisiniz. 

Astral seyahat yapan kişilerin yorumlarına internet üzerinden arama yaparak pek çok farklı kaynaktan ulaşmak mümkün. Genel kanı heyecan yarattığı, eğlenceli ve ilginç olduğuna dair. Bir kısım tehlikeli ve korku dolu olduğunu da belirtmektedir.

Bu Yazıyı Paylaş:

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir