Köpekler Neden Kuyruk Sallar?

Köpekler biz insanların dilinden konuşabilseydi neler söylerdi kim bilir? Köpeklerin en azından şimdilik bizimle konuşamayacağı bir gerçek olsa da, köpeklerle farklı yollardan iletişim kurmak mümkündür. Köpeklerin beden hareketleriyle bir şeyler anlatmak istemesi bunun en güzel örneğidir. Bu vücut hareketlerinden kuyruk sallama ile de köpeklerin duyguları anlamak mümkündür.

Köpekler Neden Kuyruklarını Sallar?

Köpekler duygularını ve düşüncelerini kuyruk hareketleriyle ifade ederler. Bu yüzden kuyruk hareketlerini yorumlamak da oldukça önemlidir. Çünkü köpeğinizin ne istediğini anlamak aranızdaki ilişkiyi daha da güçlendirir.

Köpekler iletişim kurarken gözlerini, vücutlarını, kulaklarını, kuyruklarını kullanırlar. Kendilerini ifade ederlerken en çok da kuyruklarını kullanırlar. Evcil hayvanınızın ne dediğini anlamak, onlara ihtiyacı olan şeyleri sağlamak ve onları düzgün anlamak için oldukça önemlidir. Köpekler duygu durumuna göre kuyruk pozisyonunu ve hareketlerini değiştirir. Onların ruh hallerini, memnuniyetlerini, oyuncu tavır mı yoksa korku içinde mi olduklarını kuyruklarına bakarak anlayabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.