İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır?

Bu sadece bilgi edinmek için de olabilir, satın aldığınız paketin kapsamını öğrenmek için de olabilir veya indirme / yükleme işleminin yavaş olduğunu hissettiğinizde bunu yapabilirsiniz. TTNet kullanan herkes bir zamanlar ya hız testi yapmak zorunda kalmıştır ya da yapacaktır. Hız testi ise şöyle yapılır;

Hız Testi başlatmadan önce yapılması gerekenler; bilgisayarın modem cihazına bağlı olduğundan emin olunuz bilgisayar da açık olan bütün programları kapatınız başka bir bilgisayar üzerinden sizin internetinize bağlı olunmadığından emin olunuz bütün bu aşamaları yaptığınıza emin olduktan sonra Hız Testi Web Sitesi ttnet internet sitesine giriş yapmanız gerekmektedir.

TTNet Hız Testi Sitesi için tıklayınız..

İnternet sitesine giriş yaptığınız zaman karşınıza yukarı da görmüş olduğunuz gibi bir harita çıkacaktır. Harita üzerin de bulunduğunuz ili seçeceksiniz. Seçtiğiniz il ve normal internet hızınızı ayarladıktan sonra ekran da hızınızı ölçer bir sayaç göreceksiniz. Bu sayaç da o anda ki internet indirme hızınız ortaya çıkacak. TTNET hız testini yapmayı denediğiniz halde eğer hızınız test edilemiyorsa bilgisayarınızı yeniden başlat yapmanız gerekmektedir.

Ayrıca speedtest internet sitesindende güvenilir şekilde daha kolay biçimde hız testi yapabilirsiniz

Speedtest Hız Testi Sitesi için tıklayınız..

Eğer internet hızından memnun değilseniz ve internetinizi değiştirmeyi bile düşünüyorsanız önce modeminizi değiştirebilirsiniz. Eğer hala daha internet hızınız düşükse belki de bulunduğunuz ile bağlı bir sorun yaşanıyor olabilir. Günümüz de internet evimizin hayatımızın birer parçası haline geldi. E hal böyle olunca da internet veya bilgisayarımızın olmadan hiçbir şey yapamaz hale geldik. Bu durum hepimiz için bir sıkıntı olsa da alışmışız internete. İşlerimizi halledebilmemiz için de internet hızının oldukça yüksek olması gerekiyor. Aksi halde bir dizinin en güzel yerinde veya bir filmin en heyecanlı kısmında internetin donup sonra tekrar gelmesini beklemek oldukça zor.

Bu Yazıyı Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir