Samsung Galaxy S4 Video İnceleme


Galaxy S4 ilk bakışta kendisinden önceki model olan Galaxy S3 ile neredeyse aynı görünüme sahip. Bu benzerlikleri haber portalımız üzerinde Galaxy S4 paket açılımı yazımızdaki fotoğraf galerisinde sizlerle paylaşmıştık. Galaxy S3 ile S4 arasındaki farklılıkları ancak iki telefon özelinde detaya indiğinizde yakalayabiliyorsunuz: cihazın etrafını dönen krom görünümlü plastik malzeme aynı zamanda cihazın menü tuşunun etrafında da kullanılmış. Galaxy S4’ün pil ve sim kart girişlerinin üzerinde yer alan arka kapağın sahip olduğu pütürlü zemin cihazın Galaxy S3 ile dizayn anlamındaki farklılıklarından. Galaxy S4 ‘e göre daha büyük bir ekrana sahip olan cihaz kesinlikle Galaxy S3’den daha ince bir görünüme sahip ve kesinlikle aradaki ebat farkını hissettirmemekte. Bunu iki cihaz da elinizdeyken daha iyi fark ediyorsunuz.

Galaxy S4’ün ekranı Full HD kalitesinde çözünürlük sunuyor. Ekran derinliği anlamında piyasadaki en ciddi rakipleri HTC One ve Sony Xperia Z’yi geride bırakan S4 Süper Amoled teknolojisi üzerinde çalışan bir ekrana sahip. Galaxy S4’ün ekranı üzerindeki görüntü kalitesini ofisimizdeki HTC One ile kıyasladığımda HTC One’ın daha iyi bir parlaklığa sahip olduğuna şahit oldum. Aşağıdaki fotoğrafta HTC One’ın ekranındaki siyah noktaların görünümünü aynı web sayfasının S4 üzerindeki yansıması ile karşılaştırdığınız zaman sizler de bu konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Galaxy S4’ün ekranına değişik açılardan baktığınızda cihazın ekranının gerçekten çok iyi biş çıkardığını görüyorsunuz. En zor açılarda bile GS4’ün ekranı üzerindeki renkler ve kontrastlar kalitelerini koruyorlar.

Galaxy S4 global pazarlara iki farklı işlemci tipi ile girmekte. Türkiye’de satılmakta olan Galaxy S4’ler içerisinde dört çekirdekli Snapdrogon 600 ile geliyor olacaklar.

Test boyunca çok nadiren de olsa Galaxy S4’ün ufak mili saniyelik aralıklarla takıldığına şahit oldum. Fakat söz konusu takılmalar bir akıllı telefon ile yapılabilecek en karmaşık multitasking işlemlerin komutlarını verirken karşıma çıktılar. Galaxy S4’ün gerçekçi beklentiler ve günümüz koşulları dikkate alındığında harika bir kullanım performansı sergilediğini rahatlıkla söylemem mümkün. Aşağıda yer alan AnTuTu işlemci performans testlerine baktığımızda da Galaxy S4’ün en ciddi rakiplerini geride bıraktığına şahit oluyoruz.

Galaxy S4’ün en ilginç özelliklerinden bir tanesi de hem ön hem de arka yüz kameralarının aynı anda çalıştırılabiliyor oluşu. Bu özellik sayesinde video görüşmelerinde her iki kamerayı da kullanabilmenin ayrıcalığını yaşıyorsunuz. Ayrıca aşağıdaki fotoğraf örneğinde olduğu gibi eğlenceli işler çıkarmanız mümkün. Samsung Hem fotoğrafı çeken hem de fotoğrafa konu olanları aynı kare üzerine aktaran eğlenceli bir uygulama geliştirmiş.

Galaxy S4’ün sahip olduğu donanım içerisinde öne çıkan teknik detayları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • İşlemci: 1.9 GHz’lik, 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 600 (Testimizde kullandığımız LTE bağlantısı imkanı sağlayan cihaz) / Türkiye’de satışa sunulan Galaxy S4’ler içerisinde ise Exynos 5 işlemci kullanılacak (1.6GHz Dört Çekirdek +1.2GHz Dört Çekirdek)
  • Ekran kartı: Adreno 320 GPU
  • Ekran: 4,99 inçlik, Full HD (1920 x 1080 Piksel), Super-AMOLED / Gorilla Glass
  • Kamera: 13 Megapiksel (Sony IMX135 Sensor) arka yüz / 2-Megapiksel ön yüz
  • Sistem RAM’i: 2 GB
  • Dahili hafıza: 16, 32 GB seçenekleri / 64 GB’a kadar micro SD kart girişi
  • Pil: 2.600 mAh pil gücü / değiştirilebilir pil
  • Boyutlar: 136,6 x 69,8 x 7,9 Millimetere
  • Ağırlık: 130 Gram
  • İşletim sistemi: Android 4.2.2 / Samsung TouchWiz kullanıcı arayüzü


Etiketler :  Video İnceleme, İceleme, Karşılaştırma, Performans,,

Youtube Kanalımızdan Videolarımızın Tümünü İzleyebilir ve Abone Olabilirsiniz..! Youtube/NasilYapiliyor

Dailymotion Kanalımızdan Videolarımızın Tümünü İzleyebilir ve Takip Edebilirsiniz..!  Dailymotion/NasilYapilir

Facebook Adresimiz..! Facebook/NasilYapilir

Kaynak : DonanimHaber.Com ve Androidpit.com.tr

Facebook'ta Paylaş