Rüzgar Jeneratörü Nasıl Yapılır?


Rüzgar gücünün çeşitli araçlar kullanılarak kullanılabilir bir forma ( Örnek; Elektrik ) dönüştürülmüş şekline Rüzgar Enerjisi denir. Rüzgar enerjisi mekanik ya da elektrik enerjisine dönüştürülür.mekanik olarak çoğunlukla su pompalamakta kullanılan rüzgar enerjisi elektrik enerjisine dönüştürüldüğünde sosyal modern yaşamın gerektirdiği tüm konforu üretebilir Rüzgar enerjisini elektriğe dönüştürmek için kullanılan aletler bütününe Rüzgar Jeneratörü denilmektedir.

Rüzgar gücü çoktur, küresel ısınma ile daha da artacaktır. Bakınız 90 sonrası rüzgar akımları rüzgar enerjisi yenilenebilirdir, temizdir ve kullanıldığı oranda gaz emisyonlarını düşürür. Çevrecidir. Rüzgar enerjisi toplumsal olarak komple bir çözüm olarak görülmemelidir. Bireysel olarak kullanıldığında ülke bazında en iyi enerji tasarrufu yaptırabilecek yollardan biridir. Bütün olarak sistem entegrasyonu yapılabilmesine rağmen maliyet açısından bu pahalı olmaktadır ama evinizin, işyerinizin,arsanızın, yazlığınızın bahçesine veya çatısına kuracağınız rüzgar jeneratörü yapılacak mühendislik çalışmasından sonra size günlük 1kWh ile 12kWh arasında enerji tasarrufu sağlayabilir.

Hepimiz enerji ve petrol fiyatlarının arttığını görüyoruz ve bu fiyatların düşeceği yönde hiçbir ibare bulunmamakta. Aslında bütün gelişmeler ve kanıtlar fiyatların gittikçe daha da artacağını gösteriyor.