LG Nexus 4 Video İnceleme


, LG Electronics şirketi tarafından Google ile ortak olarak tasarlanan, geliştirilen ve pazarlanan ve piyasada Nexus adını taşıyan dördüncü Android işletim sistemli akıllı telefondur.

1.5 GHz quad-core Snapdragon S4 Pro işlemciye ve 2 GB RAM özelliğine sahip olan cihaz, 8 ya da 16 GB bellek opsiyonu ve 1.3 megapiksel ön yüz kamerası ve 8 megapiksellik arka yüz kamnerasıyla piyasaya sürülmüş olup, Jelly Bean olarak da bilinen Android 4.2 işletim sistemine sahiptir.

Google, 29 Ekim 2012’de Nexus 4’le ilgili kamuoyuna ilk açıklamayı yapmış ve cihazın Kasım 2012’de piyasaya çıkacağını duyurmuştu. Beklenen tarihte piyasaya çıkanve Google Play üzerinden online olarak satışa sunulan model kısa sürede tükendi ve LG uzun süre boyunca siparişleri karşılayamadı. Ancak bu sıkıntı zaman içinde giderildi. Nexus 4 Türkiye’de de bir hayli geç satışa çıkmasına rağmen, Türkiye dünya çapında bir milyonuncu Nexus 4 telefonun satıldığı ülke oldu.

Özellikleriyle üst düzey fiyat segmentinde yer alacak şekilde tasarlanan ve uygun bir fiyatla satışa sunulan cihazın donanım ve yazılım özellikleri ise şöyle:

İşlemci: 1.5 Ghz’lik dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro / Ekran: 4.7 inç, 1280 x 768 piksel görüntü kalitesi, IPS teknolojisi, Gorilla Glass 2 marka dayanıklı ekran camı / RAM: 2GB / Dahili Hafıza: 8 GB ve 16 GB seçenekleri – Donanımsal yükseltim seçeneği bulunmuyor / Kamera: Arka yüz kamerası 8 megapiksel, ön yüz kamerası 1.3 megapiksel / Pil: 2100 mAh pil gücü, Lityum-polimer / İşletim Sistemi: Android 4.2 / NFC,Bluetooth Özellikleri: Mevcut / Girişler: Micro USB,SlimPort HDMI


Etiketler : ,,,, Performans,Google ,,LG Nexus 4,Nexus 4

Youtube Kanalımızdan Videolarımızın Tümünü İzleyebilir ve Abone Olabilirsiniz..! Youtube/NasilYapiliyor

Dailymotion Kanalımızdan Videolarımızın Tümünü İzleyebilir ve Takip Edebilirsiniz..!  Dailymotion/NasilYapilir

Facebook Adresimiz..! Facebook/NasilYapilir

Kaynak : DonanimHaber.Com

Facebook'ta Paylaş