Isıcam Nasıl Yapılır?

Bilindiği gibi ısıcam, iki veya daha fazla tek camın bir araya getirilerek ve arasında cam çıtası ile belli bir boşluk bulundurularak imal edilen, ses ve ısı yalıtımı sağlayan camlardır. Cam ve ara boşluk kalınlıkları çok değişiklik arz etmekle birlikte, ısıcamlar genel talebe göre 4 mm cam, 12 veya 16 mm boşluk ve 4 mm tekrar cam olmak üzere imal edilirler. Bu camlar 4+12+4 ve 4+16+4 şeklinde bilinirler.

İki camın arasında hava olduğu ve hava da iyi bir yalıtkan olduğu için ısıcamlar gündelik yaşamımızın vazgeçilmez unsurları haline gelmiştir. Enerji maliyetlerinin ve yakıt giderlerimizin arttığı bu dönemde üreticiler yakıt giderlerimizi azaltmanın yollarını aramışlar ve bizler için farklı ısıcamlar geliştirmişlerdir. İki cam arasındaki hava boşaltılarak yerine argon gazı doldurularak üretilen ısıcamlar, argon gazının ısı iletimi havadan daha az olduğu için, bu camlar faturalarımızın düşüşüne çok önemli katkılar sağlamaktadırlar.

Isı, sıcak iç ortamdan, kendisinden daha soğuk olan dış ortama geçiş göstermekte ve buda ısınma giderimizi etkilemektedir. Yakıt giderlerimizi azaltmak için dış duvarlarımıza yalıtım yaptırmalı ve kapı pencerelerimizi kaliteli plastik kapı pencereler ile değiştirmeliyiz. Bunların yanında yapabileceğimiz en önemli değişikliklerden biride camlarımızdır. Mevcut tek camlarımızı ısıcam klasik veya özel üretim ürünler olan, ısıcam konfor veya ısıcam sinerji ile değiştirerek fatura giderlerimizde önemli düşüşler elde edebiliriz.