iOS 6.1 Jailbreak Nasıl Yapılır?

ios-6.1-jailbreak

Düşünün, sadece iPhone 4S ve altındaki cihazlar değil, tüm cihazlar Jailbreak yapılmış olarak kullanılabilecek, hem de iOS 6 kullanarak. Ne kadar heyecan verici değil mi? Üstüne üstlük daha önce Jailbreak tadını alamamış milyonlarca insan bu zevkin tadına varacak.

Elbette Jailbreak yapmadan önce bazı önlemler almakta ve cihazınızı hazırlamakta fayda var. Bunları şimdiden yaparsanız, blogumuzu takip ederek Jailbreak yappak istediğinizde bir de bunlarla uğraşmayın J
Peki, Jailbreak yapmadan önce neler yapmak gerekir, dilerseniz adım adım anlatalım:

1.Adım: Yedeğinizi almayı unutmayın!

Halihazırda jailbreak yapılmamış bir cihazınız varsa, bu adım çok kolay. Keza iTunes veya iCloud kullanarak cihazınızın yedeğini kolay bir şekilde alabilirsiniz. Herşeyin güvende ve yedeğinin alınmış olduğundan emin olun. Şimdiden yapmakta fayda var, işinizi son dakikaya bırakmamanız faydanıza olacaktır.

Eğer cihazınız Jailbreak yapılmış ise PkgBackup adındaki programı kullanarak Cydia tweaklarınız ve uygulamalarınızla birlikte yedeğinizi alabilirsiniz.

2.Adım: Cihazınızı iOS 6.1 Sürümüne Güncelleme Vakti.

Cihazınızın yedeğini sorunsuz bir şekilde aldığınıza inanıyorsanız şimdi sıra cihazı güncellemeye geldi. İyi ve temiz bir Jailbreak için temiz bir iOS 6.1 kurulumu en güzel seçenek olacaktır. Cihazınızın Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu kullanarak basit güncelleme de kullanabilirsiniz fakat iTunes kullanarak güncelleme yapmak cihazınızın sağlıklı bir kuruluma sahip olması açısından daha iyi olacaktır. Keza Evad3rs ekibinin de önerisi bu yönde.

Jailbreak Nasıl Yapılır?

Bilindiği gibi yaklaşık bir haftadır birçok iOS kullanıcısı evasi0n ile yatıp evad3rs ekibi ile kalkmıştı. Ve beklenen oldu. Amerika saatiyle Pazar günü beklenen Jailbreak aracı evasi0n kullanıcıların kullanımına sunuldu.

Evasi0n ile aşağıdaki cihazlara Jailbreak yapabileceksiniz:

 • iPhone 3GS
 • iPhone 4
 • iPad 2
 • iPod Touch 4’üncü Nesil
 • iPhone 4S
 • iPad 3
 • iPod Touch 5’inci Nesil
 • iPhone 5
 • iPad mini
 • iPad 4
 • Apple TV 2

iOS 6.0 – iOS 6.1 arası bir sürüm kullanabiliyorsanız bu araçtan faydalanabilirsiniz.

1.Adım: İlk olarak sayfanın en altından işletim sisteminize göre olan evasi0n.com adresinden Jailbreak aracını indirin.

2.Adım: Bilgisayarınızın DNS ayarlarını 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak değiştirin. Eğer DNS ayarlarınızı nasıl değiştireceğinizi bilmiyorsanız işletim sisteminize göre detaylı aramayı Google üzerinden yapabilirsiniz.

3.Adım: Eğer cihazınızda ekran parolası mevcut ise bu parolayı kaldırın. Zira problem çıkarabilir.

4.Adım: Eğer Windows kullanıyorsanız, evasi0n.zip dosyasının içindeki evasi0n.exe dosyasını bilgisayarınızın masaüstüne çıkarın ve sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın. Eğer Mac kullanıcısıysanız, evasi0n.dmg dosyasını çift tıklayın, içinden çıkan evasi0on.app dosyasını çalıştırın.

5.Adım: Cihazınızı USB kablosu aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayın.

ios-6-1-jailbreak-yapma-1

6.Adım: Cihazınızda herhangi bir problem yoksa evasi0n uygulaması cihazınızı tanıyacak, Jailbreak tuşu aktif hâle gelecektir. Heyecanlandığınızın farkındayız, Jailbreak yapmaya başlamak için Jailbreak butonuna tıklayın.

ios-6-1-jailbreak-yapma-2

7.Adım: Evasi0n uygulaması ve telefonunuz bir takım işlemler silsilesinden geçecek. Biraz sabırlı olmanızda fayda var. Keza Cydia’nın cihazınıza yüklenmesi biraz vakit alabilir ve bu esnada cihazınız birkaç sefer yeniden başlayabilir. Siz çayınızı yudumlamaya devam edin.

8.Adım: İşlemler tamamlandığında, bilgisayarınızdaki evasi0n uygulaması sizden cihazınızın ekranını açmanızı isteyecektir. Ekranı açın ve ekranda bulunan Jailbreak simgesine dokunun. Panik yapmanıza gerek yok, ekran kararacak ve tekrar düzelecektir, ekran tekrar düzeldiğinde Jailbreak simgesine tekrar dokunun.

ios-6-1-jailbreak-yapma-3

9.Adım: Ekranda birçok mesaj belirebilir, endişelenmeyin, bu mesajlar olumlu gittiğinizin habercisi. Cihazınız birkaç sefer yeniden başlatılacaktır, en son açılıp tekrar kapanmayana kadar sabredin.

ios-6-1-jailbreak-yapma-4

10.Adım: Jailbreak süreci telefonunuz açıldığında tamamlanmış demektir. Cihazınızın ekranında evasi0n simgesi belirecektir, endişelenmeyin cihazınıza hiçbirşey olmadı, sadece nur topu gibi bir Jailbreak’ınız oldu. Ekranı açtığınızda Cydia simgesinin ekranda olduğunu göreceksiniz.

ios-6-1-jailbreak-yapma-5

İşte bu kadar. Artık iPhone 5 iOS 6.1 untethered jailbreak yapılmış oldu. Evasi0n ile gelen rahatlık gerçekten harika.

Etiketler : ,iOS 6.1 ,Evasi0n Untethered ,Evasi0n İle ,Jailbreak’den Önce Yapılması Gerekenler,,,,Untethered Jailbreak Yapma,Untethered

Youtube Kanalımızdan Videolarımızın Tümünü İzleyebilir ve Abone Olabilirsiniz..! Youtube/NasilYapiliyor

Dailymotion Kanalımızdan Videolarımızın Tümünü İzleyebilir ve Takip Edebilirsiniz..!  Dailymotion/NasilYapilir

Vimeo Kanalımızdan Videolarımızın Tümünü İzleyebilir ve Takip Edebilirsiniz..!  Vimeo/NasilYapilir

Facebook Adresimiz..! Facebook/NasilYapilir

Facebook'ta Paylaş