Facebook Home Video İnceleme


ile birlikte Facebook, insanların kontrol ettiği, üzerinde kontrol sahibi olduğu, kendi istek ve ihtiyaçlarına göre harekete geçirdiği bir şey olmaktan çıkıyor, her zaman açık olan, bizimle sürekli iletişim kuran, sürekli ilgi isteyen, bizim yerimize insanları selamlayan bir şeye dönüşüyor. Facebook sayesinde telefonlarımız insanlarla konuştuğumuz bir cihaz olmaktan çıkıp, bizimle iletişim kuran bir arayüz halini alıyor. Ve bu iletişimde konuşan taraf Facebook.

Google Play’den bir grup cep telefonuna indirilen Home, özünde Google Android işletim sisteminin, Facebook mühendisleri tarafından- merkezinde Facebook olacak şekilde elden geçirilmiş, “Facebooklaştırılmış” bir sürümü. Telefonlarını açtıklarında insanların görecekleri ilk şey Haber Kaynağından gelen ve “cover feed” adı verilen bir dizi güncelleme, arkadaşların paylaştıkları fotoğraflardan oluşan bir slayt gösterisi. Bunlar telefonun başlangıç ekranını tamamen kaplıyor. Kullanıcılar bu ekranı geçerek diğer uygulamalara ulaşabiliyorlar. Home’da ayrıca “chat heads” adı verilen, arkadaş listesindeki isimleri Facebook fotoğraflarıyla değiştiren ve herhangi bir uygulama üzerinden mesaj göndermeye izin veren bir özellik bulunuyor.

Facebook, ana ekran reklamlarının yakında yayınlanmaya başlanacağını duyurdu. Facebook kendisi pek bir şey söylemese de Om Malik gibi teknoloji gözlemcileri Home’un Facebook’a bulunduğumuzdan mekândan yaptığımız görüşmelere kadar her konuda daha fazla kişisel bilgiye erişme imkânı sunacağını belirtiyor.


Etiketler : ,,Facebook Home

Youtube Kanalımızdan Videolarımızın Tümünü İzleyebilir ve Abone Olabilirsiniz..! Youtube/NasilYapiliyor

Dailymotion Kanalımızdan Videolarımızın Tümünü İzleyebilir ve Takip Edebilirsiniz..!  Dailymotion/NasilYapilir

Facebook Adresimiz..! Facebook/NasilYapilir

Kaynak : DonanimHaber.Com ve Hurriyet.com.tr

Facebook'ta Paylaş