Dişlik Nasıl Yapılır?


Neredeyse tüm sporcuların kullanmak için koruyucu ekipman olarak dişlik vardır. Dişlikler beyzbol ya da beklenmedik bir yumrukta dişlerinizi korunmasına yardımcı olabilir. Dişlikleri kullanmak için rahat bir çeneye sahip olunmalıdır. Çene kasları çok yorulacak şekilde, tüm süre dişlik ısırılmamalıdır.

Dişlikler Nasıl Kullanılır?

  1. Büyük bir kase bulun ve içine soğuk su koyun. Daha sonra kullanmak üzere, uygun bir yere taşıyın.
  2. Suyu kaynatın ısınınca ocaktan alın.
  3. 30 saniye dişliği suya batırın. Tüm parça haşlanmış su altında olduğundan emin olun. 30 saniye sonra, soğuk suya batırın. Yine tüm parça soğuk su altında olduğundan emin olun. Sadece 2-3 saniye soğuk suyun altında tutun.
  4. Yavaşça ağzınıza şimdi soğutulmuş dişliği koyun. Ağız koruyucu sıcaklık farkında olun. Onun çok sıcak değilse, Adım 5’e geçmek.
  5. Ağız koruyucu sert ısır. Eğer ısırma iken, aynı anda dışarı su emmeye başlar. Kase arta kalan soğuk su biraz olacaktır. Iki dakika ağız koruyucu ısırma ve emme devam edin.
  6. Beş dakika geri soğuk suya dişliği yerleştirin. Soğuk suya dişliği geri yerleştirirken dikkatli olun. Dişlik diş ve çene şeklini korur. Soğuduktan sonra, ağız nöbet kullanabilirsiniz.


2 Yanit to “Dişlik Nasıl Yapılır?”